V roce 2019 jsme využili možnosti a ve spolupráci s Moravskoslezským krajem opět dovybavili včelařský kroužek mládeže Českého svazu včelařů při základní organizaci Baška. V rámci dotačního programu „Podpora vzdělávání a poradenství v oblasti životního prostředí“ a také za finanční spoluúčasti Obce Baška jsme dětem pořídili výukový stan, který již nyní aktivně využíváme při prezentaci činností VKM.

Nejen v Bašce, ale také v rámci celého Moravskoslezského kraje bude tento stan sloužit k seznamování dětí i dospělých s oborem včelařství. Také jsme pro VKM pořídili další dva úly Langstroth do našeho spolkového včelína, přířezy na sestavení rámků do těchto úlů a také mezistěny. Novým členům jsme dokoupili ochranné obleky. Pro vzdělávání dětí v oblasti včelařství jsme nechali graficky upravit a zhotovit výukové materiály. K podrobnému zkoumání včely medonosné, nemocí včel, pylu různých botanických druhů a další nám slouží skvělý školní mikroskop Student s možností připojení k počítači, které nám umožňuje sledování pozorovaného objektu při skupinovém výkladu. Nově jsme také zřídili webové stránky včelařského kroužku, které naleznete na adrese www.vcelky-baska.cz. Zde můžete sledovat naši činnost, připravované akce, ale také dozvědět se něco a včelaření, včelách a jejich významu k přírodě.

Rádi bychom touto cestou poděkovali, i za všechny členy VKM - mladé včelaře, za podporu našeho kroužku Moravskoslezskému kraji a Obci Baška, bez jejichž finanční pomoci bychom naši činnost zdaleka nemohli rozvíjet v takovém rozsahu, jako je tomu v současnosti.

MSK logo