Ačkoliv včelařský kroužek mládeže letos pracoval v omezeném režimu, zapříčiněném nákazovou situací, podařilo se nám opět využít finanční podpory z Moravskoslezského kraje a získat dotaci z programu „Podpora vzdělávání a poradenství v oblasti životního prostředí“ na podporu osvěty a vzdělávání dětí a mládeže v oblasti včelařství, projekt dofinancovala obec Baška.

Získané prostředky byly použity na vybudování klubovny.  Klubovna bude sloužit pro setkávání dětí v rámci kroužku, teoretickou přípravu, soutěže a využijeme ji také pro ukládání pomůcek, které mladí včelaři při práci se včelami používají. VKM tak bude mít své vlastní stálé zázemí.

Děkujeme tímto Moravskoslezskému kraji a obci Baška za podporu mladých včelařů. Velký dík samozřejmě patří i místním firmám, Janu Peterkovi, Adamu Nakládalovi, Stolařství Svoboda a G+V elektro, které se stavby zhostily a mohl tak vzniknout projekt zaměřený na práci s mládeží. Ještě jednou děkujeme. ?

Martin Carbol

MS kraj logo