Sednout si do zásahového vozidla, zasoutěžit si, zhlédnout veškeré vybavení a získat povědomí o práci dobrovolných hasičů, tak vypadal den otevřených dveří u jednotky dobrovolných hasičů Baška. První den otevřených dveří v rámci projektu Baška dětem proběhl v pátek 8. března 2019.

Přítomní mohli také nahlédnout do prostoru hasičské zbrojnice, kde hasiči mají další vybavení, například motorové čluny, potápěčské vybavení, zásahovou výstroj, speciální vysavač pro čerpání vody a mnoho dalšího.

,,Kroužek pro mladé hasiče jsme otevřeli teprve v březnu a už máme dvanáct nově registrovaných dětí. Pravidelné tréninky chceme do budoucna obohatit také o účast na různých soutěžích, kde děti změří síly s vrstevníky okolních obcí. U mladých členů je vidět chuť učit se novým věcem. Teď je to jen škola hrou, ale v budoucnu to mohou být právě oni, kteří v obci budou zachraňovat lidské životy a pomáhat v krizových situacích“, řekl velitel hasičů Lukáš Handrejch.

Soutěž v požárním útoku

Dříve, než si děti ve dvojících stouply na startovní čáru, získaly informace, co je to vlastně rozdělovač, k čemu slouží, jak správně zapojit hadici a jak ji co nejrychleji rozvinout. Hned po té si vyzkoušely činnost hasičů při požárním útoku.

Děti, které by se chtěly stát hasičem, se stále mohou přihlásit každý pátek od 15:30 v hasičské zbrojnici nebo na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Během tréninku se děti učí také praktickým věcem…

Hasici detem 3